Nu är det knappt en vecka kvar till Naturfotodagen 2025 den 8e mars. Kom förbi och säg hej, Där kan du se mina och andra bilder på plan 3

Montering av bilder
För att ytterligare framhäva bilderna har jag medvetet valt svarta ramar i storleken 50 x 70 cm, 40 x 50 cm vilket passar perfekt till utskrifterna. Den svarta passepartouten med vit kärna skapar en stilren kontrast, vilket i sin tur förstärker inramningens visuella intryck.
För att minimera störande reflexer och säkerställa en tydlig visning monterar jag utskrifterna utan glas. Jag tillhandahåller också syrafri skyddspappersark bakom passepartouten, vilket garanterar att bilderna bevaras i gott skick över tid.
Om du inte har bokat en biljett så är det hög tid till att göra det nu. Naturfotodagen 2025
Bildutställning
Bilderna som ska ställas ut är redan packade. Det ska bli så roligt. Min kollega sedan många år och bästa vännen Tommy Pedersen ställer ut 10 st naturbilder. Både Tommy och jag kommer att sälja de bilder som finns på utställningen. Bildformat på mina bilder 50×70 samt 40×50..Naturfotodagen i Västerås erbjuder alla som är intresserade av naturfoto möjlighet att inspireras av föreläsningar, samt förhoppningsvis njuta av en mängd vackra bilder.
Utställare på bildutställningen:
– Erik Koffmar
– Tobias Strindlund
– Fotograf Tommy Pedersen
– RVBild Fotograf Roger Vikström
– Ingela Karjel
– Mats Bodlund
– Christer Sjöberg
– Nils Petter Gregersen
– Malte Kvarnryd
– Lois Billinger
– Annalena Hellström
– Michael Bergman photography
– Conny Jonsson
– Roger Andersson
Lämna ett svar